Strona główna » Jak nanosić bejcę

Jak nanosić bejcę

Jak nanosić barwną powłokę - bejcęalt


  

altZastosowanie bejcy jest stosunkowo prostym, ale dość specyficznym procesem. Należy zawsze postępować zgodnie z instrukcjami producenta podanymi na opakowaniu produktu - nasz przewodnik zawiera zalecenia, które są odpowiednie dla produktów Linitop, ale należy sprawdzić, czy nie używasz produktów od innego producenta.

Na początku, ponieważ drewno będzie trwale zabarwione, zawsze najpierw należy przeprowadzić próbny test (upewnij się, że wykonujesz swoją próbkę na tym samym drewnie, różne gatunki drewna absorbują farbę na różne sposoby). Nasz podręczny przewodnik wyjaśnia dokładnie, jak nanieść bejcę.


Przygotowanie powierzchni drewna przed nałożeniem bejcy:

Dokładne przygotowanie powierzchni zależy od tego, jaką powierzchnię zabarwia się, czy jest nowa, czy jest zwietrzała i czy została wcześniej pokryta. Zawsze pamiętaj, że po szlifowaniu należy dokładnie oczyścić i odkurzyć powierzchnię drewna.

W przypadku nowego drewna - przeszlifuj powierzchnię (ziarno 120), aby usunąć  glazurę, otwórz pory i pozwól, aby farba działała lepiej.

 

Do nieobrobionego, wyblakłego drewna (drewno szare) - najpierw oczyść drewno za pomocą dobrej jakości środka do czyszczenia drewna, pozwól mu wyschnąć, a następnie, w razie potrzeby, przeszlifuj (ziarno 120).

W przypadku uprzednio olejowanego drewna - usuń oleje za pomocą zmywacza do oleju z drewna, spłucz, pozostaw do wyschnięcia, przeszlifuj powierzchnię (ziarno 120) w razie potrzeby.
 

W przypadku uprzednio zabrudzonego lub powlekanego drewna – powłokę  należy oderwać przez szlifowanie lub zdejmowanie warstw (niektóre z naszych produktów można nakładać na istniejące powłoki w dobrym stanie, dlatego przed rozpoczęciem projektu należy sprawdzić informacje dotyczące poszczególnych produktów, aby uzyskać szczegółowe informacje)

Nakładanie podkładu do bejcowania drewna

Gdy powierzchnia jest już gotowa, powinieneś włożyć gumowe rękawiczki  (to jest farba , więc też cię poplamią!).  Niektóre bejce zalecają użycie podkładu, inne nie. W ramach linii Linitop mamy 2 primery, które powinny być używane w następujący sposób:

Linitop Acryl Prim - podkład na bazie wody, który jest stosowany jako podkład pod Linitop Classic Acryl lub jako 3-warstwowy system ochronny w swojej postaci Linitop Primer & Finish - podkład na bazie rozpuszczalnika stosowany jako podkład pod Linitop Classic i Linitop Solid lub jako 3-warstwowy system ochronny.

Zasadniczo zalecamy stosowanie systemu opartego na wodzie lub opartego na rozpuszczalnikach na bazie wody zarówno przy użyciu podkładu, jak i wykończenia. Kiedy używasz jakiegoś podkładu, po prostu nanieś go na jedną warstwę i pozostaw do wyschnięcia przed przejściem do wykończenia. Zalecamy stosowanie naturalnego pędzla do bejc na bazie rozpuszczalników i syntetycznego pędzla do bejc na bazie wody.

Jeśli chcesz użyć któregoś z naszych primerów jako samodzielnych produktów ochronnych,  po prostu nanieś 3 warstwy, pozwalając na określony czas schnięcia między warstwami.


Nakładanie bejcy na drewno zewnętrzne

Po nałożeniu podkładu i pozostawieniu odpowiedniego czasu wysychania można przystąpić do nakładania bejcy. Wszystkie nasze bejce są nakładane w 2 warstwach, co umożliwia czas schnięcia pomiędzy nimi.  Powinieneś zawsze nakładać bejcę w kierunku słojów i zwracać szczególną uwagę na rowki, narożniki i spód powierzchni. Należy równomiernie nanieść farbę i uważać na zachodzenie na siebie, aby zapewnić równomierne warstwy.

Rynek drewna może być mylący, a do wyboru jest tak wiele powłok. Posiadamy gamę bejc na bazie wody i rozpuszczalników - patrz poniżej, aby uzyskać więcej informacji na temat każdego z nich:

W przypadku bejcy na bazie wody użyj Linitop Classic Acryl lub Linitop Acryl Prim dla podkładu i wykończenia w jednym.

 

W przypadku lakieru na bazie rozpuszczalnika, Linitop Classic zapewnia standardową ochronę dzięki odporności na promieniowanie UV, Linitop Solid zapewnia wysoki stopień ochrony dzięki dodatkowym barierom UV lub Linitop Primer and Finish  uniwersalny produkt do gruntowania i wykończenia.

Jeśli aplikujesz go za pomocą pistoletu natryskowego, zawsze powinieneś wycofać szczotkę, aby ułatwić penetrację i zapewnić równe wykończenie. Jeśli używasz bejcy do drewna na zewnątrz, musisz upewnić się, że przynajmniej dwie ostatnie warstwy są zabarwione, a nie przezroczyste, aby uzyskać ochronę przed promieniowaniem UV.

Teraz gotowe!


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu