Strona główna » Renowacja drewnianego stołu do jadalni

Renowacja drewnianego stołu do jadalni

Renowacja drewnianego stołu do jadalnialt


 
alt

 

Z biegiem lat drewniany stół może wyglądać na zniszczony i zużyty, zwłaszcza jeśli jest używany przez większość dni.

Często jest to tylko warstwa lakieru, która uległa pogorszeniu, a drewno samo w sobie może być w najlepszym stanie. Zamiast wydawać ciężko zarobione pieniądze na nowy stół i dopasowane krzesła, możesz go odnowić, mniejszym kosztem.


Przygotuj powierzchnię

Aby uzyskać trwałe wykończenie, które będzie w stanie wytrzymać wszystkie rodzinne posiłki w nadchodzących latach, należy poświęcić jeszcze trochę czasu na odpowiednie przygotowanie powierzchni przed nałożeniem nowych warstw lakieru.

Jeśli stół i krzesła są naprawdę zniszczone, a stary lakier pęka lub łuszczy się, być może trzeba będzie usunąć stary lakier lub bejcę, aby powrócić do gołego drewna. Można tego dokonać poprzez szlifowanie lub zdejmowanie powłok.

W dużej mierze zależy to od osobistych preferencji, którą metodę wybrać, ale niektórzy wolą używać preparatu, takiego jak DSP 800 Owatrol, ponieważ w grę wchodzi znacznie mniej pyłu!

Czy stół i krzesła są pokryte starym, nieuszkodzonym lakierem? Nie trzeba będzie szlifować do gołego drewna. Upewnij się, że usuniesz wszelkie łuszczące się części, a następnie zszorstkuj całą powierzchnię, aby umożliwić lepszą przyczepność lakieru.

Jeśli Twój stół ma starą powłokę bejcy, możesz zastosować lakier bez usuwania istniejącej bejcy, o ile jest w dobrym stanie.

Będziesz jednak musiał przeszlifować całą powierzchnię (ziarno 180).

Zastosuj swój lakier

Możesz wybrać lakier na bazie rozpuszczalnika lub na bazie wody. Ponownie, w dużej mierze zależy to od osobistych preferencji, ponieważ obie mają swoje zalety i wady.

Na przykład lakier na bazie rozpuszczalnika potrzebuje więcej czasu, aby wyschnąć, ale z tego powodu niektórzy ludzie twierdzą, że łatwiej go zastosować.

Z drugiej strony, czyszczenie narzędzi jest znacznie prostsze, gdy używasz lakieru na bazie wody, ponieważ do czyszczenia narzędzi pokrytych lakierami rozpuszczalnikowymi potrzebujesz benzyny lakowej a do lakierów na bazie wody tylko ciepłej wody i mydła.


Zastosowanie Linitop Vernis (na bazie rozpuszczalnika)

Po przygotowaniu starego stołu i krzeseł do lakierowania nałóż 2 warstwy Linitop Vernis  wałkiem z krótkim moherowym włosiem, maluj w kierunku słojów drewna.

Dokładne instrukcje znajdują się w karcie informacyjnej o produkcie.

 


Zastosowanie Acryl Vernis (na bazie wody)

Podobnie jak w przypadku Linitop Vernis, przygotuj powierzchnię, a następnie nałóż 1 do 2 warstw Acryl Vernis za pomocą wałka z mikrofibry.

Instrukcje znajdują się w karcie informacyjnej o produkcie.Po przywróceniu stołu i krzeseł do ich dawnej świetności, należy się nimi zaopiekować, wycierając je regularnie suchą, niepozostawiającą włókien ściereczką.

Czy użyłeś lakieru do odnowienia  stołu i krzeseł? Prześlij nam kilka zdjęć - chcielibyśmy rzucić okiem.

 


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu